Kiedy zdecydować się na szybką pożyczkę
Prawdziwy rajd zaczyna się gdy staramy się o kredyt w banku. Ta procedura wymaga tego, aby przedstawić swoje zaświadczenie o zarobkach oraz ewentualne zarobki małżonka, sprawdzana jest nasza historia kredytowa, a także status zatrudnienia. Co zatem zrobić jeśli lista wydatków się poszerza i potrzebujemy środków niemal natychmiast?
Polski system znany jest z tego, że żeby załatwić cokolwiek potrzebny jest szereg najdziwniejszych dokumentów, które urzędnikom trzeba przedłożyć pokazać i udowodnić, że pod nikogo się nie podszywamy. Urzędy, banki w obecnych czasach wiedzą o nas wszystko. A dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że na każdą decyzję musimy czekać, zazwyczaj 14 dni roboczych, w tym czasie ćwiczymy swoją cierpliwość i dbamy o zszargane nerwy. Prawdziwy rajd zaczyna się wtedy gdy staramy się o kredyt w banku. Ta procedura wymaga tego, aby przedstawić swoje zaświadczenie o zarobkach oraz ewentualne zarobki małżonka, sprawdzana jest nasza historia kredytowa, a także status zatrudnienia.
Bez zaświadczeń, “na już”
Przy staraniu się o kredyt musimy także przedstawić historię zatrudnienia oraz zadeklarować na co chcemy przeznaczyć pieniądze. Banki udzielają zdefiniowanych kredytów, takich jak kredyt hipoteczny, kredyt konsumencki, kredyt na samochód czy też kredyt obrotowy, który możemy przeznaczyć na rozwój firmy. Większość osób coraz częściej jednak rezygnuje z kredytu w obawie przed niespełnieniem warunków postawionych przez bank. Co zatem zrobić jeśli lista wydatków się poszerza? Rozwiązaniem może być szybka pożyczka, której ofertę możemy znaleźć w parabanku. To coraz bardziej popularne rozwiązanie, które w ostatnim czasie zyskało uznanie wśród większości Polaków.
Dlaczego pożyczka się opłaca?
Pożyczka pozabankowa posiada wiele zalet. Przede wszystkim jej ogromnym atutem jest to, że aby złożyć wniosek nie musimy udać się do placówki. Wystarczy tylko dostęp do Internetu i wygodne usadowienie się na kanapie. Interesujące jest również to, że jest to szybka pożyczka bez zaświadczeń o dochodach, przy składaniu wniosku musimy mieć tylko ważny dowód osobisty. Dodatkowo osoba ubiegająca się o pożyczkę musi mieć skończone 18 lat (większość instytucji udziela pożyczek osobom powyżej 21 roku życia), a także mieć założone konto w banku i być obywatelem Polski. Taki rodzaj pożyczki może być również rozwiązaniem dla osób, które są zarejestrowane w BIG (Biuro Informacji Gospodarczej) lub ERIF i nie mogą ubiegać się o kredyt w banku. Dzięki takiej możliwości pożyczka może zostać przeznaczona na spłatę poprzednich zobowiązań. Należy jednak pamiętać, że pożyczki pozabankowe udzielane są zazwyczaj na 30 dni i po takim czasie, trzeba spłacić całą kwotę.