Kiedy warto zdecydować się na zabieg endermologii?

Jakie efekty pozwala osiągnąć endermologia?
Na endermologię najczęściej decydują się osoby, które chciałyby się pozbyć cellulitu lub wyszczuplić i wymodelować sylwetkę ciała lub kontury twarzy. Masaż podciśnieniowy pozwala oddziaływać zarówno na skórną, jak i podskórną tkankę łączną. Dzięki temu zabieg ma właściwości odchudzające, odmładzające, oczyszczające i terapeutyczne. Ta ostatnia właściwość polega na zmniejszeniu różnego rodzaju dolegliwości bólowych, m.in. bólów mięśniowych czy reumatycznych. Jakie dokładnie efekty można osiągnąć poprzez wykonanie masażu podciśnieniowego?
Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z Przychodni Specjalistycznej High-Med w Warszawie: “Jednym z efektów endermologii jest pobudzenie metabolizmu, dzięki czemu poddany zabiegowi organizm szybciej usuwa ze swojego ciała tłuszcz i obecne toksyny. Endermologia ma także bardzo dobry wpływ na skórę. Stymulacja produkcji kolagenu sprawia, że w tkance skórnej następują procesy odnowy biologicznej, które znacznie polepszają jej wygląd i przywracają jej elastyczność.”
Na czym polega endermologia?
W trakcie zabiegu pacjent jest ubrany w specjalny, przylegający do ciała kombinezon, który zapobiega bezpośredniemu kontaktowi ciała z głowicą urządzenia. Maszyna jest sterowana komputerowo. Głowica składa się z dwóch ruchomych i niezależnie od siebie pracujących rolek oraz z komory ssącej. Podczas wykonywania endermologii, pod wpływem ciśnienia fałdy skóry są wciągane pomiędzy obie rolki. Skóra jest wówczas dokładnie rolowana, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, dzięki czemu masaż może oddziaływać nawet na głębokie warstwy skóry. Siła z jaką ściskane są fałdy skóry oraz intensywność zabiegu zależą od tego, jakie partie ciała są akurat masowane, jak również tego, w jakiej kondycji jest skóra pacjenta.
Cały zabieg trwa około 30 – 45 minut. W celu pozbycia się poważniejszych problemów skórnych, np. cellulitu, zaleca się wykonanie serii składającej się z 14-16 zabiegów. Masaż podciśnieniowy nie jest bolesny, jedynie czasem np. przy bardzo zaawansowanym cellulicie, pacjentki mogą odczuwać pewien dyskomfort. Z czasem jednak to uczucie mija i kolejne sesje zabiegów są coraz przyjemniejsze.