Czy po depilacji laserowej można się golić?
Depilacja laserowa to zabieg, do którego należy wcześniej odpowiednio się przygotować. Mowa tu przede wszystkim o ogoleniu włosów dzień wcześniej, aby zabieg wykonany był z właściwą skutecznością. Jak sytuacja wygląda jednak po zabiegu depilacji laserowej? Czy po zabiegu można się golić? Oto wskazówki.
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa w Warszawie należy do zabiegów o wysokiej skuteczności działania. Ze względu na zastosowanie skupionej wiązki światła o długości 810 i 940 nm zabieg stanowi innowację wśród wszystkich obecnych metod na rynku kosmetycznym.
Depilacja laserowa w Warszawie zapewnia trwałe efekty, jednak należy pamiętać, że aby uzyskać permanentny stan gładkiej skóry należy wykonywać tak zwane zabiegi przypominające, które utrzymują efekt całej serii zabiegowej. Skupiona wiązka lasera w bezpośrednim kontakcie ze skórą podczas zabiegu, przekształca się w energię cieplną, która dociera bezpośrednio do cebulki włosa – struktury odpowiedzialnej za proces jego wzrostu.
Wynikiem tego jest redukcja włosów po 10-14 dniach od momentu przeprowadzenia depilacji laserowej. Włosy wypadają w sposób nieregularny, ponieważ działamy wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Efektem tego jest wybiórcza redukcja owłosienia z każdym wykonanym zabiegiem, a także konieczność wykonywania zabiegów w serii, w odpowiedniej ilości.
Czy pod depilacji laserowej można się golić?
Decydując się na depilację laserową należy widzieć o wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu się do zabiegu, a także o pielęgnacji skóry po depilacji.
Otóż przed planowaną wizytą w salonie należy ogolić 1-2 dni wcześniej daną okolicę ciała. Jest to bardzo istotne, ponieważ w przypadku, kiedy włosy będą zbyt długie wiązka laserowa będzie wyłącznie skupiać się na jego łodydze, osłabiając tym samym efektywność zabiegu.
Istotnym jest również fakt, że podczas wykonywania zabiegów depilacji laserowej nie zaleca się wyrywania włosów. A więc wszystkie metody typu wosk, depilator mechaniczny, pasta cukrowa czy pęseta nie są zalecane. Możliwe jest jedynie stosowanie maszynki do golenia bądź kremu do depilacji.
Ważną informacją dla klientek, jest również fakt, że depilację domową przy użyciu maszynki można wykonywać w każdym momencie pomiędzy wizytami w salonie. Nie ma to bowiem wpływu na efekt zabiegu. Najważniejsze jednak jest to, aby ogolić włosy tuż przed planowym zabiegiem u kosmetologa.
Wskazania do depilacji laserowej
- wrastające włoski;
- podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);
- zapalenia mieszków włosowych;
- hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;
- względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.
Przeciwwskazania do depilacji laserowej
- mocno opalona skóra;
- ciąża;
- nowotwory;
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
- samoopalacz, bronzery;
- włosy siwe;
- zaburzenia krzepliwości krwi;
- epilepsja (padaczka);
- metalowe implanty w organizmie;
- karmienie piersią;
- choroby autoimmunologiczne;
- zaburzenia hormonalne;
- tatuaż (w miejscu zabiegu);
- makijaż permanentny, botoks, kwas hialuronowy (w miejscu zabiegu);
- mocne peelingi skóry;
- bliznowce;
- cukrzyca;
- żylaki (zaawansowane stadium).