Bulimia – objawy choroby
Bulimia to nie tylko choroba związana z żywieniem, ale też z problemami psychologicznymi. Jeżeli chcesz pomóc bliskiej sobie osobie, to powinieneś poznać najpopularniejsze sposoby na rozpoznanie bulimii.Objawy bulimii mogą być bardzo różnorodne, dlatego też już teraz powinieneś się z nimi zapoznać, aby być gotowym na ich zidentyfikowanie w odpowiednim czasie.
Bulimia – objawy
Podstawowym objawem bulimii jest nienaturalne zachowanie chorego w kwestii spożywania posiłków. Chodzi tu między innymi o nienaturalne obżeranie się oraz o trzymanie w tajemnicy tego, co chory spożywa. Jeśli dostrzegasz takie objawy, a dodatkowo zauważasz, że dużo jedząca osoba nie przybiera na wadze, to możesz zacząć podejrzewać, że jest ona chora na bulimię.
Innym sposobem rozpoznania bulimii poprzez obserwację nawyków żywieniowych jest odkrycie niestabilności chorego w zakresie jedzenia. Osoby, które w krótkim okresie czasu na zmianę jedzą bardzo dużo, a następnie przechodzą głodówkę z wielkim prawdopodobieństwem mogą być bulimikami.
Kolejnym zestawem objawów bulimii są kwestie związane z opróżnianiem się organizmu po posiłku. Jeżeli zauważamy, że chory zaraz po konsumpcji udaje się do łazienki, to wielce prawdopodobne, że wywołuje on u siebie wymioty, które mają zapobiec przybraniu na wadze. Jeżeli więc zaobserwujesz takie objawy, a w dodatku poczujesz od chorego zapach wymiotów, to uznać możesz go za prawdopodobnie chorego.
Właśnie z wymiotowaniem wiążą się kolejne objawy bulimii. Bulimik po wymotowaniu może mieć odciski od podpierania się od muszlę klozetową, może mieć napuchniętą twarz lub załzawione oczy zaraz po wymiotach. Warto również zauważyć, iż kwasy żołądkowe znajdujące się w wymotach mogą przebarwić jego zęby.
Jak widać mnóstwo jest objawów bulimii i należy na nie bacznie zwracać uwagę. Być może dzięki temu uda się ocalić czyjeś zdrowie.